У ВАС МАНСАРДНІ ВІКНА? У нас - 4 ідеї для їх оформлення.

Ви маєте приємну, світлу кімнату там, де ще кілька десятків років зробили би горище — склад для непотрібних та старих речей. Та зараз це — кімната з модною назвою МАНСАРДА. Такі кімнати мають нестандартні розміри та вікна, що вбудовані в дах. І “одягнути” таке мансардне вікно досить непросто, адже ви захочете залишити видимість пейзажу зовні та зробити водночас затишний і стильний вид з середини кімнати. Та є декілька основних варіантів, які чудово справляються з такими завданнями.
Розглянемо іх далі та трішки історії про саме слово.
Назва МАНСАРДА має французьке коріння. Коли були часи у 18 сторіччі занепаду економіки та високого дефіциту житлових площ, архітектор Франсуа Мансард придумав використовувати горища, як житлові кімнати. Бачив би він зараз в що перетворюють кімнати на дахових поверхах. Сучасна кімната на даху обов'язково має мати вікно, а то бажано і декілька. Вони вставляються у схил даху, десь під 15 градусним нахилом, і саме завдяки цьому вони проводять на 30-40% більше світла, ніж вікна, що стоять прямо, навіть однакового розміру. І хоча в нас ці вікна з'явились порівняно нещодавно, та все ж маємо на сьогодні такі варіанти оформлення мансардних вікон:
1. Класичне оформлення

Так, і до цих вікон можна пошити звичайні штори та тюль, зверху і до підлоги, єдине - врахуйте ваш кут нахилу,і якщо він великий, то можна зробити коротші штори, або прикріпити їх чи прихватами, чи магнітами до стіни. Також у пригоді будуть стінові карнизи для середньої фіксації між стелею та підлогою.
2. Рулонні штори

3. Жалюзі

Цей варіант зручний тим, що також, як і попередній, не займає більш площі, ніж саме вікно, і жалюзями ви можете затемнити повністю кімнату, а також регулювати потоки світла. Зараз безліч видів жалюзі — з металу, з пластику, тканинні. Кольорова гама взагалі дозволяє робити найрізноманітніші варіанти,- як однотонні, так і з фотодруком.
4. Штори плісе
Тут ми маємо вже тканину, що закріплена горизонтально та попередньо зроблена у складках-плісе. Регулюються такі штори зафіксованими мотузками.Знову ж таки, при замовленні на мансардне вікно вам додадуть і подовжувачі, і грифи для керування саме для таких вікон.
Всі ці варіанти можна поєднувати, комбінувати саме під вашу кімнату. Та завжди враховуйте такі важілі, як:
- освітленість кімнати;
- призначення кімнати;
- висоту вікон;
- площу стіни — стелі;
- зручність у використанні;
- стиль та оформлення меблів та стін.
Якщо ви зважите всі ці пункти, то вибір зробити буде зовсім не важко, і ваша кімната на даху стане улюбленою в будинку.