Cклад для непотрібних та старих речей
Якщо ви стали батьками, то дитина для вас - сонечко, цілий всесвіт, і ви хочете, щоб завжди її оточувало найкраще.
Ви маєте приємну, світлу кімнату там, де ще кілька десятків років зробили би горище — склад для непотрібних та старих речей. Та зараз це — кімната з модною назвою МАНСАРДА. Такі кімнати мають нестандартні розміри та вікна, що вбудовані в дах. І “одягнути” таке мансардне вікно досить непросто, адже ви захочете залишити видимість пейзажу зовні та зробити водночас затишний і стильний вид з середини кімнати. Та є декілька основних варіантів, які чудово справляються з такими завданнями. 
 

 

 
Розглянемо іх далі та трішки історії про саме слово.
Назва МАНСАРДА має французьке коріння. Коли були часи у 18 сторіччі занепаду економіки та високого дефіциту житлових площ, архітектор Франсуа Мансард придумав використовувати горища, як житлові кімнати. Бачив би він зараз в що перетворюють кімнати на дахових поверхах. Сучасна кімната на даху обов'язково має мати вікно, а то бажано і декілька. Вони вставляються у схил даху, десь під 15 градусним нахилом, і саме завдяки цьому вони проводять на 30-40% більше світла, ніж вікна, що стоять прямо, навіть однакового розміру. І хоча в нас ці вікна з'явились порівняно нещодавно, та все ж маємо на сьогодні такі варіанти оформлення мансардних вікон:  
 

1. КЛАСИЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ

Так, і до цих вікон можна пошити звичайні штори та тюль, зверху і до підлоги, єдине - врахуйте ваш кут нахилу,і якщо він великий, то можна зробити коротші штори, або прикріпити їх чи прихватами, чи магнітами до стіни. Також у пригоді будуть  стінові карнизи для середньої фіксації між стелею та підлогою.
 

 

 

2. РУЛОННІ ШТОРИ

Такі штори мають кріплення безпосередньо до самої рами чи майже поряд, тож площу не забиратимуть. Вони легко піднімаються та опускаються. А коли ви скажете, що це штори для мансардного вікна то вам додадуть рейки, що фіксуватимуться на похилій площини, і вони будуть чудово тримати все полотно під нахилом.
 

 

 

3. ЖАЛЮЗІ

жалюзі на мансардні вікна
Цей варіант зручний тим, що також, як і попередній, не займає більш площі,  ніж саме вікно, і жалюзями ви можете затемнити повністю кімнату, а також регулювати потоки світла. Зараз безліч видів жалюзі — з металу, з пластику, тканинні. Кольорова гама взагалі дозволяє робити найрізноманітніші варіанти,- як однотонні, так і з фотодруком.

 

 

4. ШТОРИ ПЛІСЕ

жалюзі на мансардні вікна

Тут ми маємо вже тканину, що закріплена горизонтально та попередньо зроблена у складках-плісе. Регулюються такі штори зафіксованими мотузками.Знову ж таки, при замовленні на мансардне вікно вам додадуть і подовжувачі, і грифи для керування саме для таких  вікон.
 

 

 

ВСІ ЦІ ВАРІАНТИ МОЖНА ПОЄДНУВАТИ, КОМБІНУВАТИ САМЕ ПІД ВАШУ КІМНАТУ. ТА ЗАВЖДИ ВРАХОВУЙТЕ ТАКІ ВАЖІЛІ, ЯК:

  • освітленість кімнати;
  • призначення кімнати;
  • висоту вікон;
  • площу стіни — стелі;
  • зручність у використанні;
  • стиль та оформлення меблів та стін.
Якщо ви зважите всі ці пункти, то вибір зробити буде зовсім не важко, і ваша кімната на даху стане улюбленою в будинку.