ВАЖЛИВІ ПОРАДИ ДЛЯ КІМНАТИ ВАШОЇ ДИТИНИ

КІМНАТА ВАШОЇ ДИТИНИ
Якщо ви стали батьками, то дитина для вас - сонечко, цілий всесвіт, і ви для неї хочете все краще, починаючи, звичайно ж, з кімнати.

Адже вона перше, що бачить, коли відкриває очі вранці — свою спальню. І не дивно, що батьки хочуть якнайкраще оформити кімнату для своєї донечки чи синочка.На що потрібно зважати і чим керуватись, читайте далі. .

Кімната, в якій щодня знаходиться та зростає дитина, на думку психологів, має вплив на її характер та на спілкування поза кімнатою. Саме тому вся обстановка — ліжко, стіл, крісла, шафа, штори, тюль, покривало та постіль — мають відповідати вікові дитини, її інтересам та вподобанням. А ще слід враховувати такі характеристики для оформлення, як:

ЭКОЛОГІЧНИЙ МАТЕРІАЛ

Незалежно від віку - чи 6 місяців чи 16 років вашій Принцесі чи Принцу - в кімнаті мають бути як текстиль так і оббивки на меблях, штори, тюль, з натуральних матеріалів - бавовни, льону, шовку. Меблі бажано дерев'яні, або з інших “чистих” матеріалів;

ПРАКТИЧНІ ТА ЗРУЧНІ РЕЧІ

Обравши штори та тюль простого крою, вам не лише буде легше їх прати, але і пилюку вони менше збиратимуть. Те саме стосується і покривал на ліжко. Меблі також слід обирати з мінімальними кутовими поворотами та виступами;

БЕЗПЕЧНІСТЬ ДЛЯ ДИТИНИ:

Тут вже слід враховувати перед усім вік - якщо дитина маленька, навіть ще не ходить, а лише повзає - не прикрашайте деталі кімнати всілякими бусинками, стрічками, дрібними деталями та фурнітурою, адже дитя може їх проковтнути;

СОНЦЕЗАХИСНІ АКСЕСУАРИ:

Щоб сон дитини був міцним, попіклуйтесь про те, щоб сонечко не заважало — найкраще з цим справляються римські чи рулонні штори зі щільної тканини. Або повісьте на вікно жалюзі з малюнком улюбленого мультигероя чи тваринки.І щоранку вони будуть “вітати” дитинку з новим днем!

ОКРІМ ВИЩЕСКАЗАНОГО, СЛІД ВРАХОВУВАТИ ТАКИЙ ФАКТОР, ЯК РОЗМІРИ ТА СТОРОНА КІМНАТИ:

Коли вікна виходять на північ, схід чи захід, то більшу частину дня світла недостатньо і щоб компенсувати відчуття тепла чи навіть додати світла, прикрасьте вікно шторами,тюлем теплих відтінків. Також не зайвими будуть світильники біля ліжка, письмового стола чи колиски. Якщо ж вікна виходять на південь і кімната більшу частину дня в ній достатньо світла, скористайтесь прохолодними відтінками — пастельноблакитними шторами, білими меблями, також не забудьте про затінок в особливо спекотну пору — жалюзі, ролети. У маленьку та темну кімнату оберіть світлі штори та тюль, можна також меблі світлого кольору та у пригоді буде велике дзеркало на всю стіну. Деталі такі як світильники, ручки дверей, постарайтесь мінімізувати як по розміру так і по формі та кольору. Малюнки на текстилі, оббивці меблів та килимках використовуйте горизонтальні та дрібні. Гарно виглядає коли в такій кімнаті лише один предмет яскравий чи контрастний, як от килим чи диван.

Коли кімната світла та велика, використовуйте великі геометричні чи абстрактні візерунки, вони візуально вирівняють об'єм. Також це чудова можливість зробити безліч поличок, ніш, для всіляких дрібничок, що зазвичай назбируються в дитячій з роками — зробіть їх різнокольоровими, або поставте в кумедну пірамідку... Також у великих кімнатах зараз дуже модно робити Арт-зону — стіну-дошку для малювання. Або навіть місце на підлозі зі спеціальним покриттям. Оце буде радості для малечі... Та і шпалери залишаться чисті:)

Загалом, для будь-якої кімнати виграшним варіантом будуть меблі нейтральних кольорів, адже все решта там буде яскраве та різноформенне, дитина “прикрасить” з часом сама.Також мають бути на вікнах штори правильної довжини — щоб не наступали чи тягнули їх - оптимальна довжина — до підвіконня. Штори, текстиль та килимки мають легко пратися чи чиститись, бо дитина буде час від часу випробовувати на них свої фарби, олівці чи маркери. Також уникайте важких аксесуарів, як от металічні карнизи чи тримачі для гардин; предметів, що будуть небезпечні — всілякі шнури, стрічки для штор.Натомість оберіть легкі карнизи та тканинні тримачі. Адже ви не в змозі контролювати 24 години, чи не грається дитина тим, що не треба і там, де не треба.

Сподіваємось, наші поради стануть вам у пигоді та допоможуть зробити дитячу кімнату неповторною, красивою та безпечною для вашого Сонечка.